Termiz davlat universiteti 1000 nafarga yaqin talabalari “Ekologik madaniyat – sog‘lom jamiyat poydevori!” shiori ostida Tеrmiz shahri mahallalari va yo‘l chetlarini chiqindilardan tozalash ishlarini tashkil etdilar.
Termiz davlat universiteti yoshlar ittifoqi boshlang’ich tashkiloti faol a’zolari, yoshlar yetakchilari va koordinatorlar ishtirokida bugun Termiz shahridagi
Xorijiy filologiya fakultetida "Ekologik savodxonlik" mavzusida trening tashkil qilinib, talabalarga universitet hududida toza ekologik muhit shakllantirish
Termiz davlat universiteti Yuridik fakulteti jamoasi hamda Jayhun mahallasi hamkorligida Respublikamiz boʻylab keng koʻlamda oʻtkazilayotgan “Mahallani chiqindidan xoli hududga aylantiramiz” shiori ostidagi umumxalq aksiyasida faol ishtirok etmoqda.
Oʻzbekiston Ekologik partiyasi Markaziy Kengashining 2025-yil oktabr-noyabr oylarida oʻtkazilishi rejalashtirilgan chora-tadbirlar rejasiga asosan, Surxondaryo viloyatidagi oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida,
Bugungi kunda ekologik muammolarni hal etishda nafaqat davlat idoralari, balki yoshlarning ham faol ishtiroki nihoyatda muhimdir. Shuning uchun ham oliy ta’lim muassasalarida ekologik tafakkurni rivojlantirish, tabiatni asrash mas’uliyatini